Lig Tv Canlı İzle

ligtvLig TV canlı izle seçeneği ile futbol severlerin büyük ilgi gösterdiği en gözde kanaldır. Mehmet Emin Karamehmet ve Şansal Büyüka tarafından kurulmuştur. 2000 yılında kurulan Lig TV şifresiz izleyebileceğiniz bir kanal değildir. Kanalı takip edebilmek için Digiturk üyesi olmanız gerekmektedir. Ayrıca bu durum kanalda bedava maç izleme şansınızın olmadığını da göstermektedir. Kanalın yayınlanan ilk canlı karşılaşması 3 Şubat 2001 tarihinde yayınlanan Galatasaray – Erzurumspor karşılaşmasıdır. Kanal, bazı uygun zamanlarda belli kanallar ile ortaklaşa yayınlar yapmıştır. Örneğin Türkiye Kupası 2005-06, 2006-07, 2007-08, 2008-09 sezonlarını ve 2012-13 sezonunun 2.tur maçlarını A Haber ile ortaklaşa bir şekilde izleyicilere sunmuştur. Kesintisiz futbol yayını konusunda hassas olan kanal maç öncesi ve sonrası progrmalar ve süreklilik içeren yayın akışı ile farkını ortaya koymaktadır.

Kanalda yapılan yorum ve spor programları da ilgi çekmiştir. Özellikle Erman Toroğlu ve Şansal Büyüka tarafından sunulan ve yorumculuğu yapılan ”Maraton” programı bir dönem adından bir hayli söz ettirmiştir. Oldukça heyecanlı geçen programın çok ciddi bir izleyici kitlesi vardı.

Kanalın web sitesinde de kesintisiz yayın seçeneklerini görebilirsiniz dışarıda olduğunuz ya da meşgul olduğunuz bir zamanda kaçırdığınız bir maçı direkt Lig TV web sitesinden izleyebilirsiniz. Lig TV’de aynı saatlere gelen maçları yine takip edebilme şansına sahipsiniz. Böyle bir durum oluştuğunda Lig TV 2 ve Lig TV 3 kanallarını da takip edebilirsiniz. Burada çakışan maçları takip edebilirsiniz. her ihtimali düşünen ve kendini sürekli geliştiren, teknolojiyi takip eden kanal canlı seçenekler sunabilmek için yeterli altyapıyı zamanla oluşturmuştur.

2010-11 sezonuna hızlı bir giriş yapan kanal, bu sezondan itibaren 16:9 formatı ile yayın yapmaya başlamıştır. Lig TV Canlı izle seçeneğinin yanı sıra kanalın resmi web sitesi de kullanıcılara iyi bir hizmet sunmaktadır. Sürekli kendini yenileyen bir yapıda olan kanal, web sitesine de büyük yatırımlar yapmakta ve siteyi sürekli güncel tutmaktadır. Kanalın web sitesinden şifresiz bir şekilde geçmiş maçları ve gerekli haberleri takip edebilirsiniz. Bedava izleme seçeneği olmayan kanalı izlemek için Digiturk’e üye olma şartınız olsa da, kanalla ilgili gelişmeleri web sitesinden takip edebilirsiniz. Lig TV canlı izle seçeneğine HD kanal seçeneği 2008 yılında eklenmiştir. Bu özellikten faydalanmak istiyorsanız Digiturk Plus ya da Digiturk HD üyesi olmak durumundasınız. Bunun için üyelik hizmetlerini arayarak Digiturk’ten güncelleme yapabilirsiniz.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013, 2013-2014 Futbol Sezonları TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Müsabakaları Yayın Haklarının devir işlemi Digiturk’e yapılmştır. 1. Lig Müsabakaları Yayın Haklarını Devri için düzenlenen Medya Hakları ihalesini Süper Lig’in canlı yayın haklarını içeren A paketini 321 milyon dolarlık teklif ile kazanan Digiturk, o günden bu yana Lig TV ile çalışmaktadır.