2016 Avrupa Kupasında Hangi Kurallar Değişti

Tüm dünyanın nefeslerinin tutarak beklediği 2016 Avrupa Kupası maçları yakın bir tarihte başlıyor. Futbol denilince tüm dünya heyecan dorukta bir şekilde maçları takip eder ve uzun süre dillerde yalnızca bu maçlar dolanır, milli takımlarının yer aldığı bu turnuva da tam 15 senedir en çok izlenen ve beklenen şampiyona olmaktadır. Peki bu sene bu turnuva nerede, ne zaman olacak ve rakiplerimiz kimler ? Bunu merak ediyorsanız detayları aşağıda veriyoruz. Artık son günlerin kaldığı maçlar ve şampiyona hakkında tüm detaylar aşağıda verdiğimiz gibidir.

2016 Avrupa Kupası

 2016 Avrupa Kupası kurallarını, takımlarını, gruplarını, yerini, zamanını ve bunlar gibi her detayını açıkladı. Her 4 senede bir başka ülkede oynanan bu maçlar için bu sene durağımız Fransa ülkesi olacaktır. Fransa’da oynanacak olan milli takım maçlarında Türkiye’de bulunmaktadır. 1 ay sürecek olan bu turnuva 10 Haziran 2016 tarihinde start verecek ve final maçı ile beraber 10 Temmuz 2016 tarihinde de son bulacak. Türkiye’nin de içinde bulunduğu tam 24 adet dünyaca ünlü milli takım bulunmaktadır. 24 ülkenin milli takımlarının bulunduğu bu maçlar ilk etapta gruplar halinde gerçekleşecek. Bu grup maçları ile 10 Haziran 2016 tarihinde başlayan turnuvanın ilk etabı yani grup maçları bölümü 22 Haziran 2016 tarihinde son bulacak ve son 16 turu maçları, çeyrek final maçları ile devam edip son olarak 10 Temmuz 2016günü final maçı ile son bulacak. 10-22 Haziran 2016 tarihleri arasında oynanacak olan grup maçlarında ilk iki takım üst tura çıkmak için büyük mücadele edecek. Ayrıca bu gruptan en iyi 3. takım da çıkacak. Bu gruplardan çıkan tüm takımlar tek maçlı eleme yöntemine göre de turlara ayrılacaklar. elemeler sonucunda final turlarında bulunan takımlar seçilecektir.

Türkiye Avrupa Kupası’nda !

 2016 Avrupa Kupası kurallar zincirine göre birbirinden iyi 24 adet ülkenin takımı yarışacak. Futbolda büyük yeri bulunan Türkiye’de bu takımlar arasında. Gruplara ayrılan takımlar arasında Türkiye milli takımı D Grubu’nda yer alıyor. Bu gruptaki diğer ülkelere de bakarsak rakiplerimiz ilk turda Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti ve İspanya ülkelerinin milli takımlarıdır. Türkiye bu takımların tümü ile daha önce farklı farklı turnuvalarda yarışmıştı. Bu bildiği takımlar ile yarışır ve üst turlara çıkarsa çeyrek finalde, yarı finalde ve finalde de Türk milli takımını göreceğiz. Türkiye bu sene 2016 Avrupa Kupası maçlarına 3. kez teknik direktör olarak Fatih Terim ile gidecek. Avrupa’nın bir çok takımında yer alan Türk oyuncular ile görüşen milli takımımız ve Fatih Terim yeni ve sürpriz olabilecek transfer haberlerini bekliyor. Bu sene de Avrupa Kupası’na Türkiye kazanmak için en iyi şekilde hazırlanarak ve en iyi isimler ile gidecek. Eğer üst turlara çıkabilirsek sırasıyla son 16 turunda, çeyrek finalde, yarı finalde ve 10 Temmuz 2016 tarihinde oynanacak olan ve nefeslerin tutularak beklendiği finalde yer alacağız.